Laps ei suhtle lasteaias. 04.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu laps on 5 aastane ja lasteaias ei suhtle teiste lastega.
Kodus normaalne ja rõõmus laps.
Olen lugenud internetist erinevat materiali sarnaste probleemidega laste kohta.
http://www.selectivemutism.org/
Laps muidu tore ja tubli, aga ise ka kurb, et lasteaias nii üksi on ja nii kangesti teisi pelgab.Kuidas saan oma last aidata?
Lapse isal olid lapsepõlves sarnased probleemid, kuna temaga ei tegeletud on tal raskusi inimestega suhtlemisel siiani.
Olen kurb ja nõutu.
Kas oskate soovitada, kuhu ma võin pöörduda ja kuidas leida lahendus sellele probleemile.

Ette tänades,

E.U

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma arvan, et Teil on tarvis pöörduda lastepsühhiaatri poole. See on põhiliselt nende valdkond. Ja küllap ka pereterapeudiga oleks mõtet kõnelda. Arutage oma lapse raskusi nii ühe kui teisega ja usutavasti leidub ka seletus ja lahendus sellele, mis toimub.

HK