vihastamine 25.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kuidas kontrollida vihahooge? Olen üsna äkilise loomuga, kui midagi ei meeldi, vihastan hirmsasti. Tihti just oma elukaaslase peale. Ma ei hakka karjuma, vaid hoopis vaikin, olen tigeda näoga ja hoian kõik endasse. Mõnikord kui elukaaslane hakkab küsima, et mis viga on, siis on pea tühi ja ei olegi nagu mingit tõsist põhjust. Ja selgitada proovides väljendan ennast tihti valest ja ajan asja hoopis hullemaks. Viha läheb kiiresti üle, aga siis on juba hilja- olen kaaslasele halvasti öelnud. Ja pärast pitsitab rinnus ja hing on haige, kui elukaaslane ei taha mu vabandusi vastu võtta...

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Võtke ette üks tõsine jutuajamine sellel teemal mehega. Selgitage talle, et käitumise kontrollimine libiseb vahel käest ja paluge temalt abi, olla Teiega kannatlik. Kui tema säilitab rahu ja püüab Teile märku anda, et reageerisite üle, ehk suudate siis oma käitumist heastada kohe. Oleks hea, kui suudaksite pingeid tekitanud olukordi enam-vähem kohe selgeks rääkida ja ebameeldiva käitumise andeka paluda. Vaikimine ei ole teile hea, ega ka elukaaslasele. Rääkige omavahel rohkem, eriti oma tunnetest ja näidake oma hoolimist.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.