punastamine 25.05.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin mega.ee-st, et sotsiaalärevust on võimalik ravida. Otsiti isegi vabatahtlikke vastavasse ravimiuuringusse. Ei ole aga kuskil sellist kuulutust näinud. Kas sotsiaalärevus(punastamine, higistamine) on ravitav? Kui siis kus ja kuidas? Tänan!

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Sotsiaalärevuse ravis peetakse efektiivseks kognitiiv-käitumuslikku teraapiat. Kasutatakse ka ravimeid. Sotsiaalärevuse uuringute ja raviga tegeldakse põhjalikult Tartu Psühhiaatriakliiniku teadusosakonnas. See asub Tartus aadressil Raja 31. Selle osakonna numbri saate kui helistate haigla sekretärile numbril 07 448 701. Küsige dr. Jakov Šliki, tema on selle osakonna juhataja. Psühholoogilise nõustamise keskuses SENSUS (tel. 07 441-705) on parim sotsiaalärevuse spetsialist Katri-Evelin Esop.