hädas iseendaga 09.10.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, ei tea kas kirjutan õigesse kohta, aga ei osanud ka kuhugile mujale pöörduda. Minu mure on järgmine. Umbes kaks kuud tagasi hakkasin suhtlema toreda noormehega, armusin temasse, arvan et ka tema on minusse armunud. Probleem on aga selles, et ma olen väga armukade, (ta elab teises linnas ja me saame kokku ainult nädalavahetustel ja vahest ka siis mitte. Tal on palju toredaid sõbrannasi, kelledega ta päris tihti suhtleb) ma ei näita oma armukadedust välja, aga kui üksi olen keeb minu sees kõik. Mõtlen temast, ei suuda tööl käia, olen koguaeg väsinud, tahaks ainult magada, ei taha süüa jne.
Armukadedus on üks asi, aga sams armunud inimene peaks ju olema rõõmsameelne, reibas, elav jne. Ma ei saa aru mis mul viga on.
Ette tänulik
Piret

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Piret!
Armastades kedagi, tuleks Teil meeles pidada seda, et Te ei peaks tema käitumist muutma hakkama. Palju huvitavam on temaga üha rohkem tuttavaks saada ja ennast tutvustada. Hea ja kindla suhte eelduseks on usaldus. Usaldage teda. Tore on, kui Teie sõbral on tuttavaid, järelikult on ta meeldiv inimene. Tööd peaksite tegema oma mõtetega. Kohe, kui tuleb igatses või armukadedusest tingitud mõte, püüdke seda tõrjuda või leida oma mõttele teine, ratsionaalsem seletus. Vahel on seda raske teha, kuid harjutamine toob tulemuse.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.