enese vigastamine 14.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 15. aastane tüdruk. Viimasel paaril aastal on mul vahelduva eduga depressioon olnud. Sel aastal lõpetasin põhikooli ja kogu see jama mis sellega kaasneb(eksamid, kohutav tuupiminejne) viis mind uude depressiooni. Samuti ei ole mul suhted emaga eriti head (ema ja isa on lahus...elan emaga) ja ema pidevalt mõnitab mind. Võrdleb mind oma tuttavate lastega jne. Kord ei meeldi talle mida ma seljas kannan, kord mis muusikat kuulan. Aga see selleks. Kogu see tema jutt teeb kohutavalt haiget ja ma olen ennast hakanud noaga lõikama. Ma ei tea miks, aga ma ei suuda seda lõpetada. Iga kord kui midagi halvasti läheb, olen kurb või vihane siis kohe jälle lõikan. Käed ja jalad on arme täis ning see tõttu kannan pikki riideid kogu aeg. Mõtted käivad ka enesetapu suunas. Ma olen kaks korda üritanud tablette sisse võtta: ühel korral tuli hirm peale ja ajasin näpud kurku, teisel korral jäin lihtsalt magama ja ärkasin mingi 15 tundi hiljem üles väga uimasena ja paha oli olla. Ma pole eriti julgenud kellegi poole pöörduda. Emaga rääkimine on välistatud, temalt mingit abi pole oodata. Isa juurde ka ei julge minna.
Ma tahan lõpetada enda lõikumist, kuid ma ei suuda...lihtsalt ei suuda, see on nagu mingi sõltuvus. Ma ei teagi millist abi ma loodan siit saada...kuid lihtsalt tundsin et vajan kedagi kellega rääkida...

:(

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kallis neiu! Sa pead abi paluma psühholoogilt ja tee seda palun kohe. Kirja teel on Sind keeruline nõustada.
Kriisikeskuse tefon on: 6314300, või otsi mõni teine psühholoog. Kriisikeskuses nõustatakse tasuta.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.