psühholoogiline abi 07.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul juhtus selline asi, et mu elukaaslane kasutas minu vastu purjus peaga vägivalda, mul ei ole küll suuri vigastusi, mõned sinikad ainult, löök oli rohkem psühholoogiline ja ma tunnen et tahan sellest asjast kiiresti üle saada ja unustada. Ma tean varasematest kogemustest, milline pingutus see on, kui üksi enda masendusega võidelda.
Palun andke nõu, kelle poole ma võiksin pöörduda ja kas keegi saab selles küsimuses mind aidata või pean lihtsalt ära kannatama ja ootama, kuni masendus üle läheb? Pealegi on mul kahtlus, et olen ka ise alkohoolikuks muutumas või juba muutunud.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mõistlik oleks teil oma suhet arutada, aga võimalikult kainena. Mis oli põhjus, et elukaaslane ei suutnud oma tundeid kontrollida ja mis saab teie suhtest tulevikule mõeldes? Te ei pea mehe vägivaldse käitumisega leppima. Kui te mõlemad otsustate koos jätkata, tuleks leppida kokku kuidas edaspidi käituda ja sellest tuleks ka kinni pidada. Kui te ise vesteldud ei saa, oleks tore, kui palute abi psühholoogilt, kes nõustaks teid mõlemaid.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.