Sõbranna 03.06.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu sõbrannal oli abielulahutus ja peale seda on temaga väga raske suhelda. Sest ta näeb ainult ennast ja seda, kui raske tal on ja kuidas ta rahaliselt toime ei tule. Kui minul on natukenegi tema abi vaja (mis pole midagi sellist, mis talle oleks üle võimete), siis ta hakkab mingitest oma probleemidest vatrama ja mina, hea inimene muidugi kuulan ära, annan nõu jne. Kui saadan e-maili, et mul oleks too või too päev korra vaja tema nõu, aga ta peaks enne nägema, mille suhtes vaja nõu anda, siis reeglina ta neile e-mailidele ei vasta. Ise tal tihtipeale minu abi ja ärakuulamist vaja. See on juba üle aasta kestnud, mul läheb väsitavaks ja raskeks. Palun andke nõu! Samas olen heatahtlik ja abivalmis, aga end sotsiaalabina ka tunda ei tahaks.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Nojah, eks ta ole. Sõbrannad on ikka sõbrannadele "abistajaks" olnud. Ehk on see üks sõbrannatamise olulisi külgi. Muidugi, see läheb pika peale tüütuks, kui selline abistamine ainult ühtpidi käib. Äkki oleks Teie sõbrannal abi sellest, kui ta oma lahutuse järgseid muresid mõne psühholoogiga arutaks ja Teie vabaneksite "sotsiaalabi" rollist.

Aga mis siis, kui Teil endal mõni keeruline olukord juhtub, millest Teil kellegagi peale oma sõbranna kõnelda ei ole?

HK