Partneriga suhe 13.05.09 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen 21. aastane tütarlaps ja ma polnud olnud kordagi seksuaalvahekorras enne kui kohtasin oma praegust elukaaslast. Elukaaslane on 31. aastane. Elukaaslasel on olnud väga palju suhteid. Mind väga häirib see, et ta on olnud nii paljude naistega. Mina olen olnud ainult temaga ja tunnen, et olen tema jaoks nö `liiga korralik`. Kohati kui olen temaga vahekorras, siis tunnen end pärast räpasena ja vastikult. Mõtlen, et ta on olnud kõikide teiste naistega täpselt samamoodi nagu minuga ja see teeb väga haiget. Rääkisin elukaaslasele ka oma murest ja ta ütles, et see läheb üle ja et ma lepin selle teadmisega. Olen temaga olnud koos 1,5 aastat ja tunnen, et mida päev edasi, siis seda kurvemaks ja raskemaks see kõik minu jaoks muutub. See jubedalt masendab mind. Ma tahan temaga väga koos olla, aga see teadmine, et ta on nii paljude naistega olnud, on minu jaoks väga kurnav.
Olen mõelnud, et kui ma läheksin temast lahku ja oleksin teiste meestega vahekorras, kas siis see parandaks olukorda. Hetkel ma tunnen, et kui oleksin teiste meestega vahekorras, siis oleksime temaga nö võrdsed. Peale teistega olemist ma arvan, et mul ei oleks enam sellist halba tunnet ja võibolla mulle, siis ei läheks enam korda, kui paljudega ta on olnud.

Minu küsimus oleks, et mida ma peaksin tegema?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mina usun, et suhte lõpetamine ei ole mõistlik otsus. Soovitan leida psühholoog, kellega koostöös saate muuta oma hoiakut partneri suhtes. Seniks soovitan mõelda partneri meeldivatele omadustele ja õppida lõõgastumise võtteid. Voodisse minnes olge lõtvunud ja rahulik, ning nautige mehega koos olemist. Püüdke häirivatest mõtetest hoiduda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.