Palun andke nôu mida teha!(sama case-JL) 13.02.08 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

P.S. Ma nimelt olen talle juba andunud täielikult ja lôplikult ja olen kah seda öelnud et kui klg sooviksingi last selles elus siis temaga ikka! Ja sellegi järel meesterahvas vôib mulle öelda et ta ei usu mind täielikult aga natukene ikka??See nii absurdne ju kui ma ütlen et armastan teda hinge pôhjani ja et ma kuulun ikka talle ja tunnen nagu oleksin osa temast ja tema osa minust!!??
Eks jah, see oli väga suur viga, et me lapse ees ikka olime teineteise kaisus ja ma istusin tal pidevalt süles nii et tibu nägi seda aga ma ju arvasin et ta annab endale aru selle üle mida teeb! Aga ju ta siis ikka ei oska seda teha mitte et ei taha, see pole välistatud arvestades seda et mees on siiski 30 a. aga asju lahendab sedasi et viskab toru hargile kui natukegi solvub ja siis kôik tema plaanid on kohe kah muutunud juhul kui me sel ôhtul peaksime koos olema ning mobiil on siis ühe ööpäeva kui mitte kauem väljas! Noh kas tegemist on siis täiskasvanu mehega? ega ei ole ju aga jah, ma ei suuda ilma temata ja tema läheduseta ja eks selles on kah temal on oma vastutus ja süü nö!

Aga jah, ma olen siin môelnud et enne oli ju nii et tal oli soov ôhtu läbi suudelda aga nüüd siis vötab üle tunni aega enne kui ta siis end nö lôplikult koore alt välja toob! Ja praeguseks pole ma teda juba nädalaid näinud, tlf teel olen ise ühendust vötnud et küsida kuidas tal tööasjad edenevad, sest tal pidavat olema meeletult kiire aeg tööl hetkel..Ei tea mis vôi miks on muutunud, miks ta on taas endasse tômbunud? Kas kardab end siduda, kardab et ma teesklen temaga aga see on vôimatu, ta ju tunneb mind läbi ja lôhki, ma olen talle kôik kôik endast ära rääkinud, mida ta vastu tunnen, kuidas, iga väikse pisiasjani!Ohjaa...uskumatu ja isegi piinlik et ma tegin seda enne kui sain kindel olla et tal see loeb midagi!
ma küsin kas tal on ikka nii mugav ja ta ütleb et on ja olen mitmeid kordi ta kätte vahel ärganud aga jah... oleks soov et see korduks iga hommik kuid... ta läheb, môtleb seal omal maal asjade üle ja järgmine kord on juba taas kinnine, arg, ettevaatlik ja sedasi siis mitmeid kordi juba!

Eks jah, ma arvan igati et olen ta ära hirmutanud oma probleemide ja nōudmistega, seda on ta jaoks tōesti liiga palju vōttes arvesse seda et tal ehk pole naistega suhet elus ōieti olnudki ja ma juba pärast nelja kuud sooviksin et oleksime ninapidi koos jne... Ning kōik see muu, mis on kah nii ebaselge ja kestab ehk hästi pikalt ehk siis see kohtuprotsess lapseisaga, kes kah järgi ei anna ja ei lasknud meil rahus elada Norrariigis ning kah siin ei lase!
Muidugi ma eksin kui arvasin et see mees oleks see ōige inimene, kes mind peaks kogu selles meeletus probleemses olukorras toetama ja aitama ning olema olemas siin mu jaoks, ta pole selleks ei valmis ega ma arvan soovikski kuna tal pole kogemust selliste asjade puhul, ja ütleme et vaeseke, ta jaoks on tōesti kōike seda liigagi palju! Niiet jah, ma proovin talle siiski mōista anda et kui ta vajab omaette olla siis ma täiesti mōistan seda kuna ma olen siiski kannatlik ja kuna armastan ja pean arvestama sellega et ta on siiski must palju nōrgem ja liiga mugav ning arg lisaks kōigele sellele ebakindlusele enda suhtes ja ei imestaks üldse, kui tal on kah mingid alaväärsusekompleksid tekinud mehena (tôenäolisele depressiooniseisundile lisaks), tal on muide kah meeletult kōrge vererōhk ehk siis südamehaigus, ei tea kahjuks kui tōsine see on aga olen verd voolamas näinud just sel hetkel, kui me kaua suudlesime ja ma olin täiesti ära ehmunud, aga tema jätkas lähenemist peale vannis käimist kuna mul polnud mōtteski enam midagi teha, ma ikka soovisin ju et vōtame seda rahulikult eriti kui tal veel see probleem aga ei, siis saimegi lähedasteks, just sel ōhtul, ohjaaa, kohati hämmastabki mind ta käitumine nii meeletult et ei tea kuidas reageerida!
Jään ootama Teie vastust ja nôuannet, kuigi kujutan ette kui raske see asi on, vôib keeruliseks minna mingit seisukohtagi andma hakata!
Ette tänades,
JL

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Terte JL!
Selle suhte puhul varuge endale kannatust, küllap kõik läheb nii, nagu unistate.
Te oskate mõista meest ja saate aru, et surve avaldamine, kiirustamine talle ei sobi. Mõistan ka Teid, et soovita suhtesse selgust, kuid see võtab ilmselt selle mehe puhul aega. Ootamine ja selgusetus ei ole tihti head kaaslased, varuge kannatust. Keskenduge rohkem lapsele ja muudele kohustustele, püüdke mõtted mehest veidi eemal hoida.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.