Ravi, kelle poole pöörduda? 21.12.07 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tervist, vaevan oma pead tihti ning vahel üsna ülepingutatult armukadedusega tüdruku vastu. Armastan teda väga kuid vahel mu liigne armukadedus keerab üles väga suured tülid. Kelle peale peaksin pöörduma, et abi saada ning kes oleks selles alas väga professionaalne ning tuntud psühholoog/arst.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Hea suhte aluseks on usaldus. Armukadedus on seotud omamise sooviga. Rääkige oma tunnetest neiuga ja ka sellest, et tunnete armukadedust. Kui neiu väidab, et ta Teid armastab, siis uskuge teda. Leppige kokku käitumine, mis Teid ei pane tundma end tõrjutuna, või petetuna. Kui Teie endast lugu peate ja olete enesekindel, siis suudate oma neiusse suhtuda ainult hästi.
Kui Te ei suuda olla neiu kõrval enesekindel ja ikka on soov abi järele, siis iga psühholoog saab Teid aidata.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.