miks laps nii käitb 17.10.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen 5 aastase poisi ema.Lahutasime 10 kuud tagasi mehega.Kuid suhtleme poja isaga siiani.Algul elas laps lahutust väga üle ,arvates et tema on süüdi,sest ta on väga aktiivne laps ja isa pahandas temaga palju.Mina jälle nutsin lahutuse ajal kodus palju.Nüüdseks olen rahunenud ja ka lapse isa suhtleb lapsega kuigi elab teises linnas.Laps saab aru et tegelikult isa hoolib temast.
Minu mureks on see et laps mastrubeerib voodis-nii kodus kui lasteaias.Nii et lausa higine.Mul on lasteaias juba probleemid -ja ma ei oska kuidagi seda lahendada. See on kestnud aasta ja ei vähene.Olen püüdnud igatpidi lapsega rääkida.Püüdnud tegeleda lapsega.Rääkinud kui kallis ta mulle ja isale on.Ta on aktiive,sõjakas,ja tal on pinged mida ta mastrubeerides püüab siis ohjata.
Ma ei oska käituda-??
Kui on mingi suurem üritus-sünnipäev vms hakkab laps tähelepanu saavutamiseks lollitama,teisi kiusama ,pillub end maha jne.Mind ta ei kuula siis enam.Kodus rahuneb ta kohe

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kohanemine uue olukorraga võtab aega. Püüdke pojaga suheldes olla võimalikult rahulik. Laps tajub seda, et olete õnnetu ja see teeb ka teda rahutuks. Kui võimalik, tuleks kasuks lapse koju jätmine mõneks ajaks, kuid kas koos Teiega, või kellegiga, keda laps usaldab. Kaasake last igasse tegevusse kodus ja rääkige ikka, et teda armastate ja et isa armastab ka. Väga suuri seltskondi soovitan vältida. Laps vajab enda kõrval rahulikku, kindlat täiskasvanut, siis suudab ka tema olla rahulik.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.