mees on armunud 25.07.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen üle 20 aasta abielus olnud, millest kahjuks viimased 2,5 aastat on mu abikaasa olnud endast 10 aastat vanemasse naiskolleegi väga armunud. Enne seda elasime ilma tülideta ja väga õnnelikult koos. Rohkem koos, kui meieealistel kombeks. Me tegime kõike koos, mõistsime teineteist sõnadeta, meie mõtted olid alati sarnased, me hoidsime üksteist väga. Ma olen püüdnud uurida, et mis teda meie abielu puhul ei rahuldanud, vastab ta alati, et kõik oli hästi, aga ta ise ka ei tea, mis juhtus. Ta ütleb vaid, et on teinud halvasti ja on süüdi, et minu elu ära rikkus. Nüüd on see kolleeg tal nii pähe istunud, et mees tahab juba teha enesetappu, kui temaga koos ei saa hakata elama. Mees ei taha minuga lähedastel mehe-naise suhetel viimasel neljal kuul üldse enam suhelda. Küll tahab minult nõu, nagu parimalt sõbralt tema elu edasise kujunemise kohta. Psühholoogiga vestlustest keeldub, kuigi olen püüdnud soovitada. Kuidas ma peaksin edasi käituma. Hingeliselt sooviksin ma väga teda tagasi, kuid näen, kui armunud ta on...
Õnnetu

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui Te olete leppinud sellega, et mees on valinud hinges uue naise, kuid elab siiski koos Teiega, siis jääb võimalus oodata, et ehk armumine ei leia vastukaja.
Hea naisena peaksite siiski mehele oma tundeid ja soove valgustama. Kas uue naisega on tulevikus võimalik koos elada, või on soov ainult mehel? Kui uus naine teda enda juurde võtta ei taha, on Teil võimalus mehega koos edasi elada, kuid Teie tingimustel.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.