Suhteprobleem 13.11.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleem ühe kauaaegse töökaaslasega,kes suhtub minusse kui
mingisse tühisesse olendisse. Selline käitumine tema poolt algas juba paar aastat tagasi, põhjus ei ole siiani selge, olen seda küsinud temalt. Olen temaga koos töötanud palju aastaid,varem polnud mingeid probleeme,kuid mingist ajast hakkas ta mind vältima. Nüüd on asi nii kaugel,et ta väljendab minu vastu
põlgust, lausa viha. Olen palunud ülemustelt abi asja lahendamiseks, kuid asjata. Enda arvates ei ole ma kuidagi selleks põhjust andnud. Aga sellise suhtumise tagajärjel olen rohkem nagu endasse tõmbunud,ei saa sellise inimesega suhelda . Nii raske ja isegi ebameeldiv on niimoodi oma tööpäev mööda saata,kui pead pidevalt taluma sellist suhtumist. Olen endale sellise seisukoha võtnud,et ei suhtlegi temaga praktiliselt üldse, ainult kui mõnda tööasja on vaja küsida, muul moel on vaikus. Olen siiani läbi saanud ilma vastava ala spetsialisti nõuandeta, aga tunnen,et seda nõuannet oleks väga vaja. Nimelt,kuidas mina peaksin käituma antud olukorras? Töö mulle meeldib,ära minna ei tahaks,aga ise almust paluda on ka raske,kuidas peaksin sellele vastama? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
"Vaenlase" saab endasse normaalselt suhtuma, kui palute temalt abi. Ärge mõelge abi küsimisesse, kui almuse palumisse, vaid hetkel suhete taastamisele. Kui abi paluma lähete, olge siiras ja rahulik. Mida rohkem Te tema teenet kasutate, seda rahulikumalt ta Teisse suhtub ja ka Teie näete teda teisiti. Miks teie suhted halvenesid, pole mõtet uurida. Kui tööl on rahu jalule seatud, tuleb olla olukorraga rahul.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.