laps lööb 05.04.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

mul on laps 3 aastane ja käib lasteaias. aga tal on halb komme teisi lüüa ka ilma põhjuseta.olen kõike proovinud aga miski ei aita. mida teha ja kas peaksin pöörduma lastepsühholoogi juurde?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjast ei selgu, kas laps lööb ka mujal teisi. Kui löömine toimub lasteaias, siis võib oletada, et seal on lapse jaols mingi probleem. Õpetaja võiks uurida, mis eelneb sellele, kui ta kedagi lööb. Muidugi uurige kodus, kellega ta mängib, kes on ta sõbrad ja siis ka kellega ta kakleb. Kui selgub keegi laps, siis võiks neid lepitada. Kirjutate, et olete kõike proovinud, loodan, et Te pole teda füüsiliselt karistsnud. Soovitan Teil rahulikumalt asjasse suhtuda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.