lähedase surm 21.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Kas lähedase inimese surma järgse šoki ja närvipinge tulemusel võivad tekkida suured paistetanud laigud kehal või väikesed sügelevad täpikesed (justkui allergia)?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan ikka perearstiga nõu pidada, sest sügelemine on tüütu ja põhjuse, ning ravi määrab tema.
Lähedase inimese kaotus on raske, sellega olen igati päri. Püüdke oma tunnetest ja murest kellegiga rääkida. Kui olukord on jätkuvalt raske, tuleks pöörduda psühholoogi vastuvötule, kes aitaks Teil leinaga toime tulla.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.