suur mure 06.05.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Noormehel, keda ma armastan (29-a) on sügav depressioon, juba ca aasta. Selle aja sisse mahub abielulahutus, raske autoavarii, vallandamine, suur majanduslik kaotus. Ta on veendunud, et on väärtusetu ja vastik inimene ja aeg-ajalt üritab justkui meelega eriti vastikult käituda. Suured probleemid on samuti alkoholiga, tal on kalduvus langeda "tsüklisse" ja siis on käitumine kohutav. Tal värisevad käed, samuti tõmbleb ta unes. Viimasel ajal on ta loobunud üritamast oma elus midagi paremuse poole muuta (nt tööd otsida). Ta on veendunud, et üle 2 a ta enam ei ela.

Kus ja kuidas saaks selline inimene veel abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Te Noormeest armastate, siis saate ka teda aidata. Kui Noormees ka Teid armastab, siis võtab ta enda tervendamist tõsiselt ning aktiivselt, täidab püüdlikult tohtri ja ka Teie häid nõuandeid. Kui armastab! Alkoholi kaudu probleemide eest põgenemine on üks halvemaid variante ehk - õigeid lahendeid ja korralikku elu (ka kooselu) saab ainult k a i n e l t. Kas abielulahutus ja autoavarii ja vallandamine pole mitte alko-tarvitamise tagajärg! Kui Noormees koheselt ja täieliselt alkoholist ei loobu, siis on järgmine lahutus Teist. Lubadused ja "põhjendused" ei ole absoluutselt mitte midagi väärt, väärt on vaid tegu, kaine tegu. See "kukesamm" olgu esimene, ja tingimata pöörduge psühhiaatri poole. Kainet armastust! Jüri O.-M. Ennet