Ravimite ühilduvus 22.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Arst kirjutas mulle välja antidepressandi estsitalopraam 10 mg. Vastuvõtmisel ütlesin talle, et võtan kõrge vererõhu vastu tablette perindopriil 5 mg indapamiid 1.25 mg 1t/p ja kõrge pulsisageduse vastu Metoprolool 50 mg 1t 2k/p
Kuid juhistes ja Internetis on kirjutatud, et seda antidepressanti ei kombineerita perindopriili / indapamiidi ja metoprolooliga. Kuidas olla? Kas ma peaksin hakkama võtma antidepressante?

Ja kas estsitalopraami on võimalik võtta koos L-türoksiiniga?

Kahjuks on arstiga raske ühendust saada ning aeg on planeeritud 2 kuu pärast.

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üks ravim korraga ja järgmine alles poole tunni -tunni pärast. Siis saab jälgida konkreetse ravimi toimet. Vererõhu ja südame tegevust korrigeerivate ravimi manustamist las dirigeerib ikkagi sisearst - see praegu esiplaanil.
Kerge kehaline aktiivsus, õige puhkerežiim olgu käeulatuses.
Palveelu (enesesisendus) kaudu on võimalik oluliselt kahjulikest pingetest vabaneda, on võimalik enda loomingulist potentsiaali suurendada.
Enamik psühhiaatrilisi probleeme saab alguse inimese oskamatusest maandada stressi ja reguleerida töö ja puhkeaega.
Aastakümneid tagasi olid inimesed aktiivsemad ka füüsiliselt ja see omakorda lahendas inimese sees tekkivaid pingeid. Tänapäeval on nii, et hommikul istud, päeval istud ja õhtul istud. Siis pannakse jalgratas auto peale ja sõidetakse Lõuna-Eestisse, autos istudes ja lõpuks võetakse ratas autost välja ja jälle istutakse, sedakorda küll sadulasse, vähese liikumisega ei ole võimalik kogu stressi ja pinget kuidagi organismist väljutada nii palju, et sellest kasu oleks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet