ravimite võtmise lõpetamine 22.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen psühhiaatri juures ravil olnud 1,5 aastat.Viimasel vastuvõtul jaanuaris arutasime,et kevadel loobun ühest rohust ja hiljem teisest.
Amitriptylini hüdrochloridum 25 mg õhtuti 1 tbl. ja Sulpiridum 50mg 1 tbl.hommikuti. Teatati polikliinikust,et doktoriga tööleping lõppenud.
Kuidas toimub ravi lõpetamine.
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jääb ravimitest Amitriptylin õhtul ja Sulpiridum ülepäeva 3 korda, siis üle kahe päeva 3 korda ja lõpetuseks üle kolme päeva 3 korda.
Tukkuv voorimees
Eakad teevad seda Enneti Palvet istudes (kui kõrge vererõhk, kõrge eluiga, haigusseisundid, kus pead ei tohi allapoole painutada):
ringutus-sirutus istudes ja siis painutus ette, toetus küünarvarte¬ga põlvedele – asendisse „tukkuv voorimees“, - lõõgastub kukal, kael, õlad ning vöökoht. Sealt tagasi (käte toetuse abil) istuvasse asendisse. Mõnuga 3-5 korda
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet