Brintellix+Xanax XR+Fluanxol 22.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Natuke tausta, aastaid tagasi (ca 2017) sain paanikahoo mis lõppes kiirabiga haiglas, mõnda aega oli veider olla ja koguaeg oli tunne et midagi on valesti tervisega lisaks suured unehäired. Tehtud sai tohutult uuringuid ja kõigi vastus oli üks, füüsiliselt terve kui purikas.

Diagnoosiks generaliseerunud ärevushäire, tee psühhiaatri juurde ja peale ravim Brintellix 10mg.

Sellest ajast saadik olen olnud Brintellixi erinevate dooside peal 10mg või 5mg, tavaliselt aasta 5mg peal toob teatava tagasilanguse ja siis jälle 10mg laual.

Eelmine aasta mõõdus jälle 5mg peal ja aasta lõpus tagasilangus mis lõppes järgmise paanikahoo ja kiirabiga.

Jaanuarist siis uuesti 10mg peal, veebruarist lisandus Xanax XR 0,5 nüüd märtsis kokku võttes eeldas arst Brintellixilt rohkem tulemust ja juurde Fluanxol 1mg kuna tajutav ka teatav depressiivne foon (enesetunne pigem neutraalne ei ole ei hästi ega halvasti).

Nüüd küsimuseni kas sellise kombo võtmine igapäev on mõistlik ?
Arvestades, et aastate peale on mul olnud ainult 2 paanikahoogu ja suures plaanis hoiab Brintellix selle ärevuse kontrolli all.

Järgmine arsti aeg mais, seega Brintellix 10mg oleks 5 kuud, Xanax XR 0,5 oleks 3 kuud ja Fluanxol 1mg tuleks 2 kuud selleks ajaks.

Kõige rohkem kardan seda Xanaxit seda ju väga pikalt ei võeta või on XR variandiga siin erisus?

Eks arsti tuleb usaldada, aga lihtsalt tundub natuke overkill ravi sellise ärevuse vastu mis minu hinnangul võib lõppeda veel suuremate probleemidega (ravimi sõltuvus).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fluanxol 1mg hommikul. Brintellix ja Xanax jääb ära, asemele harjutused, baasharjutus - Enneti Palve esimene samm.
Enneti Palve esimene samm - Ringutus-Sirutus ja Lõõgastus
Ringutan-sirutan end Taevatähe ehk Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole
Siis rahulikult painutus ette-alla, kael-õlad pingevaks (“Pea ri¬pub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõõgastub ka lumbo-sakraalne ehk vööpiirkond.
Lõõgastub kogu keha!
Lõõgastub psüühika!
(Käed-küünarvarred võivad toetuda põlvedele, et mugavam oleks).
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse, vajadusel jälle kätega kaa¬sa aidates): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma rahustamine, lõõgas¬tumine ja hingerahu saamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järkjärgult nädala-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Head harjutamist.
Ravim 1/10, harjutused 9/10 ravivõimalustest.
Jüri O.-M: Ennet