Kuuma ja külmavärinad 11.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere kuuma ja külmavärinad pidevalt
Sensus oü pshühhiaatri juures käidud ,oli suht mõtetu koht
Äkki algav põletustunne ,kraadides 37,0
Emos käidud ja oli munandivähi kahtluseha opp tartus ,osutus et polnud pahaloomuline
Aga mis tekitab neid hoogusi ,Xanax välja kirjutatud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoosi "ootus", teadmatus on suureks närvipingeks ja selle kaudu ka mitmete kehaliste tunnete-kaebuste tekitaja. See klassikaline psühho-somaatiline mehhanism. Käesolevalt saite teada, et pahaloomulist varianti ei ole, seega ka põhjust praegu enam ei ole. On eelneva jääknähud.
Mida teha? Ravimitega tundeid korrigeerida pole vaja, Xanax on nagu kiirabivahend ja seda siis "kiirabi" näidustustel kasutada. Põhitegevus on ikkagi harjutustega oma keha ja psüühikat reguleerida.
Teate isegi, et terves kehas tervem psüühika, järelikult jõukohased ja endale meeldivad kehalised aktiivsused.
Liigsete pingete (ka varjatud pingete) maandamiseks on ka hulgi võimalusi. Sirvige varasemaid soovitusi.
Kergesti omandatav on nn Enneti palve esimene samm, vt google, otsinguga.
Nahk on inimorgaismi üks suuremaid organeid, siit siis harjutused-tegemised: kerge-mõnus saun, vahelduv dušš (soe-jahe, soojem-jahedam, peaaegu kuum-külm ja lõpetuseks meeldiv soe. Siis järgneb käterätiga mõnus kuivatamine-naha hõõrumine.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet