Hirm haiguste eest 01.02.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Paar aastat tagasi hakkasid tekkima mul paanikahood sellest,et mu peretuttaval avasti vähk ja nüüd on mul on suur hirm haiguste ees eriti haiguste,mis on surmavad. Ma pidevalt otsin enda kehalt muutusi ja kui leian midagi,siis tekib tugev paanika ja masendus,mis võib kesta nädalaid. Kas on võimalik kuidagi sellest lahti saada? See häirib igapäevaselt mu elukvaliteeti juba.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paanikahoogude osas on vaja:
pingete maandamise harjutused,
kehalised harjutused,
igapäevaelu korraldust muuta.
Raviarst-psühhiaater paneb täpse
diagnoosi ja määrab sobiva ravi. Üldtervistavaid tervise tugevdamise
põhimõtteid (ka ärevushäire kõrvaldamiseks) saab kohe rakendada –
eelkõige õppida pingeid maandama (psühhoregulatsioon, Enneti palve (vt eelnevatest, esimene samm, kerge sportlik
tegevus), seada sisse õige töö- ja puhkerežiim. Alkoholile ja suitsule – ei.
Tegutsedes olukord paraneb.
Jüri O.-M. Ennet