Ärevushäired ja valud kaela-ülaselja piirkonnas 23.01.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere päevast,

Eelmisel esmaspäeval algasid tugevad ärevus ja paanikahood. Süda lõi terve päeva kiiresti.
Järgmisel päeval arsti juures tehti EKG (oli ok) ja peale vestlust soovitati mulle psühhiaatrit ja nervostrongi. Lisaks olid mul ka valud õlas, seljas, mis lõid vahepeal kätte ja kui ärevaks läks tuli valu rinda ja võttis kõik soojaks. Arst arvas,et närvipõletik ja rohkem proove ei teinud.
Reedel aga tekkis jälle tugev hoog koos valuga südamesse ja suundusin Emosse. Seal kirjeldasin sama asja, tehti Ekg (ok) ja kirjutati diclofenax ja xanax.
Psühhiaatri aja sain 3. Märts.
Aga ikkagi on mul sees ärevus, valud mis löövad rinda, võtab rinna juurest kuumaks, valutab ka roiete juurest.

Perearst ja Emo arvasid, et mul ei ole vaja rohkem uuringuid praegu. Enne peas korda ja siis vaatame füüsilist tervist.
Endal ikkagi koguaeg tunne, et äkki nad ei teinud piisavalt ja ma saan infarkti ja insuldi.

Kas minu info põhjal on tõesti probleem ainult mu peas, või peaks nõudma uuringuid/proove?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire ja psühho-somaatiline reaktsioon on asjade-häire "loomulik" kulg. Seega - kasutada
a) ärevust vähendavaid võtteid ja
2) kasutada somaatilisi harjutusi kehaliste pingete maandamiseks, keha tugevdamiseks.
Rahustavad teed, soojad joogid (neelamine rahustab, ka kuristamine rahustab), juuste harjamine, õlavöötme harjutused.
Minu palve (Enneti palve) esimene samm - lõõgastumine (harjutus lõõgastab kukla-kaela ja vöökoha lihaseid ja seeläbi rahustab keha ja psüühikat.
Piisav uni. Elusihid korrigeerida.
vt varasemaid.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet