Kaks erinevat antidepressanti samaaegselt 19.01.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Diagnoositud mõõdukas depressioon.
Raviskeem : hommikuti korraga Brintellix 5mg ja Elontril 150mg
Kas on hea tarbida kahte erinevat ad korraga?
Tänud vastamast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda oskab teie psühhiaater öelda, et miks ta sellise raviskeemi andis. Vajadusel tehakse ka nii, et hommilul on ergutava toimega AD ning õhtul on rahustava-und soodustava toimega AD.
AD tarbimisest üksi on vähe - vajalikud on harjutused-muutused: 1)sotsiaalsed, 2) somaatilised, 3) psüühilised, 4) tundeelu-emotsionaalsed ning 5) uus vaimne hoiak, uued väärtushinnangud.
Valgusfoori punane tuli näitab depressiooni-punast ja see peab rõõmu pakkuma - nüüd teate, et tegutseda on vaja. Viiel tasandil on vaja. Ise peate-soovite harjutada.
vt varasemad, vt Enneti Palve esimene samm.
Tegutsege rõõmuga!
Jüri O.-M. Ennet