Ei tea mis on otsene probleem minuga 12.01.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane mees ülikoolis ning tunnen, et elukvaliteet on langenud viimase 2 aastaga. Olen muutunud rohkem ajameelseks, kõnevõime on halvenenud ning puudub keskendumisvõime, motivatsioon. Tüdruk soovitab minna arsti juurde, aga üritan tegeleda endaga hetkel ise. Mediteerida ja üritada “pead puhastada”. Mis te arvate, mis tuleks teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Et asjad paremaks läheksid, on vaja midagi muuta.
Muuta sotsiaalsel tasandil (Töö-Vanker), õpikorraldus, prioriteedid (kõiki Maakera asju ju inimene korraga muuta ei suuda) jne.
Muuta/kasutada kehalise tervisega seonduvaid võtteid-harjutusi. (Terves kehas terve vaim).
Muuta psüühika võimekust, vaimse töö korraldust,
Muuta hoiakuid, väärtushinnanguid...
Lisaks eelnevale soovitav ka psühhiaatri vastuvõtul kuuldud nõuanded, et neist sobilikke rakendada.
vt Enneti Palve .
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet