Mida teha 24.12.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba peaaegu 3 aastat olnud diagnoositud depressiooni ja ärevushäiretega. Viimased aastad on olnud väga suur probleem vihaga, iga pisiasi ajab närvid nii läbi et see lõppeb alati vägivaldse käitumisega enda suhtes (olen tekitanud ka suuremaid vigastusi endale). Selliseid väga kiiresti ja tugevalt närvi minemisi on vahest ka mitu korda päevas. Olen ka enda psühiaatriga rääkinud sellel teemal aga tema ei osanud mulle midagi öelda. Ise olen väga aktiivne, käin trennides ja kõik päevad on sisustatud, värskes õhus olen palju. Kas oskate nõu anda millest tekib selline viha ja kuidas sellega toime tulla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohud on 1/10 ravivõimalustest, 9/10 on harjutused, eluviisi muutused.
vt varasemaid soovitusi ärevuse, depressiooni valdkonnas.
Keha, psüühika ja hingeelu (emotsioonid) moodustavad terviku ning mõjutavad tihedalt üksteist.
Kehalist trenni teete - väga tubli, jätkake. See aitab ka psüühikat stabiliseerida.
Psüühiliste pingete maandamiseks ja pea verevarustuse parandamiseks on hea Enneti Palve (esimene samm).vt varasemast otsinguga.
Sportlastel on treeningpäevik, meile on vajalik Positiivsete tegeude päevik - mida tehtu ja teoksil preguste probleemide lahendamisel.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks. Meelemürkidele ei.
Korrigeerida väärtushinnanguid, mis oluline ja mis ebaoluline.
Igast murest saab üle. Saad ka sina!
kaunist jõuluaega,
Jüri O.-M. Ennet