kas eakas 85 a.naine vajab visiiti psühhiaatri juurde? 24.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Globaalne teema -eaka psüühiline tervis.Ema on u.40 a. üksi elanud ja saare naise kangusega alati püüdnud ise elus hakkama saada.Nüüd aga on tekkinud vaimsed probleemid-keegi käib korteris nii öösel kui päeval (kuigi uksed on lukus) keegi tõstab asju ümber,näeb vaime hõljumas (surnud sugulasi) aga nüüd juba käivad öösel ka elavad korteris toimetamas (tuntud politikud ja lapselapsed).
See tekitab eakas inimeses ärevust ja segadust.Ise ta muidugi eitab vanadusega toimuvaid muutusi.Helistasin tema perearstile,et aega kinni panna.Öeldi,et arstil sellise haige jaoks aega ei ole,aga perearst vaatab üle.Nüüd on küsimus,kas sellise ealise haigusega peaks pöörduma hoopis psühiaatri poole? Kas pereõde on pädev otsustama millist rohtu vaimselt haige vajab ja mis haigus se on?Ema on arstide suhtes väga tõrges (polkovniku lesk) ja kuna tegu on ka vene rahvusest pereõega,(kogu perekeskuse kollektiiv on muust rahvusest) siis ma kahtlen kas haige ja med.töötaja vahel üldse mingit üksteist mõistvat kontakti tekib.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõrge iga ja peaajus orgaanilised muutused. Selle baasi on emal orgaanilised luululised häired.
Väga head ravimid olemas, psühhiaater kirjutab ravimi.
Edaspidine elukorraldus, et tagada ema julgeolek, toimetulek.
Hooldekodu? või muud abistavad jõud. Eestkoste?
Tegutsege ja saate õiged lahendid.
Jüri O.-M. Ennet