Alkohol ja Zoloft 22.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 aastane mees. Olen Zoloft tarbinud umbes 8-10 kuud. Ravim töötab väga hästi.
Alkojoli tarbimine üldiselt 0, purjus ei meeldi olla.
Paar päeva tagasi siiski juhtus et jõin liiga palju, ma pakun et koguni pool liitrit viina + õlut. Järgmine päev oli eksistentsiaalseid mõtteid, sellest järgmine päev oli pinge, ärevus. 3andal päeval ärkasin öösel üles oli tugev ärevus, isegi paanika. Kas selle võis tekitada alkohol?
Kaalun 105kg ja võtan iga päev 100mg. Kas on mingi teatud kogus moda pean jälgima kui tõesti ilmtingimata on vaja tarbida mingil põhjusel? Ise alkoholi ei poolda ja sellist purju joomist juhtus viimati 4a tagasi.
Tänud vastamast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravim ja alkohol kokku ei sobi.
Tabletid on vaid üks osa ravimisest, sellest on vähe. Vaja tegeleda kehalise tervisega, muidu jäätegi ainult tablettide peale lootma.
Kehakaalu korrigeerida, mõõdukas kehaline aktiivsus.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet