Tervis 21.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen kodune kahe 4,5 kuuse poisi ema. Viimane poolaasta on olnud väga raske minu elus, magamine raseduse viimasel kuul ja peale laste sündi oli phm olematu, nüüd viimased paar nädalat olen saanud veidi rohkem magada.
Mure on selles, et olen muutunud väga närviliseks, peast on tulnud pooled juuksed ära, higistan meeletult, mida pole kunagi varasemalt olnud.
Mees ütleb, et kaotan enesevalitsuse ja seda ta ei tolereeri. Lastega olen enamjaolt üksi, tal on töö, vahel ta eitule ööseks kojugi või siis tuleb hilja ja nädalavahetustel on tal vaja kodus nokitseda, oma hobiga tegeleda ja tal on ka esimesest kooselust veel üks laps. Ütleb, et olen oma käitumisega ise ta eemale ajanud ja ta ei oska enam selles suhtes olla.
Ma ei tea enam mida iseendaga teha. Tunnen, et vajan ka vahel oma aega, aga mul ei ole seda. Kas mul oleks mingeid rohte vaja?Tahan olla parem naine, aga ma ei oska enam.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on teie vanemate tervis ja majanduslikud võimalused? Millisel määral nad saavad teid reaalselt aidata, puhkust pakkuda või enda juurde koos lastega võtta?
Sama mehe vanemate osas? Kas nemad teie olukorda mõistavad?
Lapsed ema toidul ja seetõttu arstirohte ei ole praegu soovitav võtta.
Soojad-kuumad joogid rahustavad (rahustab oluliselt just see neelamise "lonks". Apteegi vabamüügis saate ka mõnd tervise-teed küsida ja kasutada. Puhkus ja suhted - need on probleemid ja neid tabletiga ei ravi.
Kui mees olukorra olemust ei adu ja enda suhtumist ei soovigi parandada, siis...võimalusel...vanemate juurde koos lastega.
Teie ei tolereeri mehe käitumist. Mida see "mees" laste isa rollist arvab? Laste kasvatamisest arvab ja konkreetselt osaleb?
Lapsed vajavad isa, mitte tolereerijat. Tolereerimise põhipõhjus on ju mehe osavõtmatus laste kasvatamisel, laste ema mure mitte nägemine ja mitte abistamine.
Miks mehe eelmine kooselu lagunes? Kas ta ongi "lagundaja".
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet