Paranoilise rauga aitamine 27.07.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Soovin aidata oma 88a. ema, kes viibib õendushaiglas ja arvatavasti läbib oma elu viimaseid nädalaid. Diagnoositud on tal kahed vähkasvajad (kuid mitte ajus). Kahel viimasel päeval on tekkinud tal paranoiale iseloomulikud nähtused ja teatud foobiad. Ta kuuleb, et temaga keegi (tühi ühene palat) 1-2h jutti räägib seda nii eesti kui vene keeles. Hääl tuleb küll padja seest küll kõrval olevast WC-st. Lisaks on hakanud kahtlustama, et joogivette lisatakse midagi "hulluks tegevat" ning see kõik häirib teda. Kuidas aidata kas õendusabis on võimalik psühiaatrilist konsultatsiooni või ravi taodelda? Võtta mõnedeks päevadeks koju ja hooldada ise?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orgaanilise hallutsinoosi korral on sellised kaebused, Antipsühhootikumid toimivad hästi. Rääkige raviarstiga.
Lahendid olemas.

Lugupidamisega,
Jüri O.-M. Ennet