14 aastane poeg on kinnine, päeval magab, öösel on arvutis sõpradega suhtlemises või on nendega väljas. 25.07.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. 14 aastane poeg on muutunud kinniseks, ei räägi eriti oma niiöelda era elust. Öösiti suhtleb sõpradega kas arvutis või telefonis sots. ksnalite kaudu, päeval magab. Eelmisel aastal koolis oli väga raske, enne seda oli distantsõpe aasta. Tundub, et see didtatsõpe mõjus kõigile hävitavalt, õpiharjumused muutusid. Kooliaastslõpuks aga saime ühiselt ja vanema õe abiga ikkagi uuedti “mäele”. Poeg tegeles varasemalt 6 aastat jalgpalliga kuni 12 eluaastani, siis hakkas huvituma ekstreemsport, käis trennis aasta, pärast seda iseseisvalt käis nii tõukerattaga kui rulaga sõitmas erinevatel rämpidel. Eelmisel aastal aga järsku muutus kõik, ei ole huvi ensm ühegi spordiala suhtes, tundub et huvitab vaid sõpradega hängimine. Koolis käimine eelmisel kooliaastsl oli poja jaoks igahommikune piin ja vahel ka nutt. Mida teha, kas oleme midagi vanematena käest lasknud…? Oleme proovinud psühholoogi abi, kuid poeg ütles peale ühte külastust (1,5 tundi), et tema “sinna rohkem ei lähe”.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tere
sport ja spordisõprade kaudu eluviisi suunata, muuta.
Mis tulevikuplaanid, kelleks soov saada - seda teemat arendada. Lastepsühhiaatri jutule aeg broneerida (Paldiski mnt Psühhiaatriakliinik).
Sellest alustada.
vt eelnevatest, internetist Enneti palve esimene samm - teen seda aastakümneid, toimib. Tehke ka teie ning siis soovitage pojale, et "tagumik tooli külge ei kasvaks", et rahu ja rõõmu igapäevaelust saada ning eesmärkide suunas liikuma hakata.

Jüri O.-M. Ennet