Norspani hankimine Eestisse 14.07.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen aastaid kasutanud ravimit (plaastrina) Norspan.
Tootjal on tootmis- või tarneraskused, 2022 jooksul see Eestisse tavateedpidi kindlasti ei jõua.
Soomes on see apteekides olemas.
Kuna ravim mõjutab kesknärvisüsteemi, siis ka Eesti retseptiga seda Soomest kätte ei saa.
Millised on Eestis reptsepti kirjutanud arsti võimalused, koostöös Ravimiametiga, näiteks, võimaldada selle ravimi kättesaadavus Eestis, või luba teostada ost Soomes?
Ravimi vahetamisega olen katseid teinud, seis on ausalt öeldes lootusetu.

Ette tänades!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soomes on väga palju Eestist pärit psühhiaatreid. Tegutsege nendega koostöös.
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet