B-kat 06.07.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, Küsimus kas mul on lootust saada B-kat tervisetõend kui mul on diagnoositud F70.0 - KERGE VAIMNE ALAARENG-EI ESINE VÕI KERGE KÄITUMISHÄIRE? Seadust lugedes pole kerge vaimse alaarengu kohta midagi kirjas. Ravimeid ei tarbi ja saan igapäevase eluga iseseisvalt hakkama ja igapäeva elu antud diagnoos ei häiri kuidagi. Praegu autokoolis veel ei käi aga lahendan internetis liiklusteste ja vaatan erinevaid õppevideosid

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoos pandud lapsepõlves, edaspidine areng inimestel veidi pidurdatud, see minevik - oluline on seisund praegusel eluetapil. Kui igapäevaeluga toime tulete, siis ma piirangute vajadust ei näe. Tähtis on võimekus praegu!
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet