Abitus 13.06.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida tegema pean kui tunnen ühel päeval end niinimetatud kõige kõrgemal ning järgmised nädal kuni mitu nädalat aega olen pikali voodis ilma pesemata, ei julge õue minna, kõnedele vastata. Ühesõnaga kord kuus ma tunnen, et tahan elada.
Ei julge rääkida sellest probleemist perele, perearstile veel vähem vastuvõtule minemisest.
Olen kõik enda töökohad kaotanud kuna lähen üks õhtu magama kui maailma õnnelikum inimene ning järgmine hommik ei julge voodist välja astuda,
Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule.
Tundeelu muster on miinus-pluss-miinus... pendeldamised. Seega depressioon-maniakaalsus- depressioon
noodivõtmes. Seda saab ravimitega mõjutada.
Organismi keha ja psüühika on tervik. Terves kehas tervem vaim (psüühika) - seda toimerada tuleb kasutada.
Kehaline aktiivsus.
Relaks-harjutused lõõgastavad keha ja psüühikat.
Inimene ja keskkond (sogtsiaalne) moodustavad ka terviku. Järeldus - elusihid-eesmärgid üle vaadata, korrigeerida. Milles andekas - sellele raja minna ja tegutseda.
Ja lõpuks - väärtushinnangud, prioriteedid paika.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet