Hommikud rasked 17.05.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mure selles,et ärkan hommikul selle peale üles, et käed kuni küünarnukini hakkavad kuumama, nägu hakkab õhetama, samuti kõrvad kuumavad ning ajab ringutama. Siis pean kohe minema WCsse, lööb tavaliselt kõhu lahti. Päeval ega õhtul seda muret ei ole. Peale sellist hommikut on vererõhk ka tavalisest kõrgem ja üldine enesetunne on kehv.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhu regulaarne-vajalik ravi, ennetavad harjutused,
stressi vähendavad-kõrvaldavad harjutused,
dieedi korrigeerimine.
vt internetist - Enneti palve ja tehke selle esimest sammu. Alul istudes Tukkuva voorimehe variant" vt. eelnevaid, kahe nädala möödudes proovige algasend seistes - varianti.
Head harjutamist,
jüri O.-M. Ennet