Lapse käitumise probleemid 06.04.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure lapsega vanus 13.aastane poeg tal on määratud keskmine puue. Arsti hinnang
Kasvanud ebastabiilses keskkonnas, kohanemisraskuses,
Emotsionaalne labiilsus, unehäired, tähelepanu ja keskwndumis raskused lühiajalised, võib käituda kohatult distantsitundetult, ei taju kehtestatud piire ja reegleid.
Igapäevane toimetulek häiritud vaimse funktsiooni kõrvalkalde tõttu.
Lapse käitumine läheb aina hullemaks, käitub ettearvamatult.
Ma juba kardan lapse ettearvamatut käitumist,
Kiusab õde on öelnud talle, et ma kiusanud sind nii kaua kuni sa sured, sülitab igale poole isegi toidu sisse ja siis arvab, et meie nüüd hakkame seda toitu sööma.
Laps vehib rusikatega nina all.
Manipuleerib, Valetab, ähvardab, Kiusab,? Enesetapu mõned on ka juba üritanud teha enesetapu jõi 5purki energia jooki korraga ära, käis kiirabi ja oli mõneks tunniks jälgimise all, kuna varasemalt tal oli epilepsia mille tõttu ravimeid tarvitas.
Suitsetab ütles, et enne kooli ei lähe kui suitsu ostan talle, seda ma ei teinud muidugi ja kooli ei saanudki teda.
Ähvardab ka õpetajat ka koolis lubas matemaatika õp politsei kutsuda kui hinde 3 ei pane.
Ma olen kui nurka surutud oma enda lapse poolt ega ei tea mida teha kuskilt abi ei Saa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö neuroloogi ja psühhiaatriga.
Neuroloogiga selgitada, et kas epileptoidseid probleeme vaja veel uurida ja sega ka ravida.
Psühhiaater ja laste psühhioloog, et misisiksusehäireid nad leiavad ja mida siis korrigeerida.
Kodus - koosmeel ja koostöö. Lapsele anda enesekindlust, rahulikku koduõhkkonda.
Kerged kehalised harjutused, et sisepingeid maandada.
Millist lahendust kooliõpetajad pakuvad?
Probleem vajab täpsustamist.
Kannatlikkust.
Jüri O.-M. Ennet