Ajukeemia 19.01.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tahtsin küsida,mis ainetest võib puudus olla kui ajukeemia on paigast ära?
Noadrenaliin?Serotoniin või mille puudusest see tekib?
Aju oleks vaja teisipidi töölesaada.
Siis tahtsin küsida,et kuna teema on väga komplitseeritud,kas oleks võimalik kuidagi kohtuda.Visiidi väliselt.Ei taha sinna digilukku jamasid,kuna see on juba niigi ärapasandatud,mingi suva järgi on sinna diagnoose pandud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ajukeemia normaalsus ja hea funktsioneerimine sõltub kehalisest aktiivsusest, kehalisest tervisest, keha poolt (südame-veresoonkonna püoolt) tagatud aju verevarustusest. 1/5 kogu verevarustusest läheb aju normaalseks tegutsemiseks.
Seega - Terves kehas terve psüühika ja vajalikud ajukeemia elemendid.
Minu palve aitab seda aju verevarustust korrigeerida parandada. Soovitan.
Enneti esimene Palve-harjutus – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus.
Ringutan-sirutan käed kõrguste poole. Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole. Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond. Lõdvestub kogu keha! Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”. Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine. Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu. Teine Palve – Tühjenemine-Vabanemine Patust-Murest e. Negatiivsest Ringutan-sirutan Taevatähe poole. Mõttes võtan oma südamesopist konkreetse, mind vaevava mure peopesade vahele (-). Toon peopesad koos mõtte-murega aeglaselt ülalt alla, maani ja samal ajal kujutlen, et minu keha e. vaimutempel tühjeneb-vabaneb nimetatud patust. Keha vabaneb häirest! Samas ütlen mantrat e. sisendust: “Mi-nu ni-mi on Jü-ri! Va-ba-nen ......st (nt hirmust).” Enne käte mahapanemist lõdvestan kaela-õlad-vööpiirkonna, kogu keha ja Negatiivne saabki “maandatud”! Harjutuse puhul on oluline: 1) piltlik kujutlus; 2) mantra e. sisenduslause mõttes ütlemine; 3) lõdvestumine ning rahunemine. Rahulikult tagasi püstiasendisse. Kolmas Palve – Täitumine Vooruse-Rõõmuga e. Positiivsega Painutan ette alla, lõdvestun, rahunen. Võtan maast käte vahele mõne mind rõõmustava omaduse ja toon käed aeglaselt keha lähedalt alt üles (+). Kujutlen ja ütlen mantrat: “Mi-nu ni-mi on Jü-ri! Tä-i-tun ......ga! (nt julgusega)!” Harjutuse puhul on oluline tunnetada kogu kehaga, organism “nagu vaakumpumbaga imab endasse” soovitud Positiivset. Tagasi lähteasendisse. Neljas Palve – Vabanemine-Täitumine (Vaata teine ja kolmas palve) See on teine ja kolmas palve vaheldumisi: a) Ringutan-sirutan (üles), siis vabanen Negatiivsest (alla) b) Täitun Positiivsega (üles) ja vabanen Negatiivsest (alla) jne. Viies Palve: sirutan ja siis Palve; painutan ja siis Meditatsioon; ja vastupidi.
Harjutamine teeb Meistriks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet