Otsin psühhiaatrit, kellel rohkem kogemusi rasedusega 12.01.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere DR Ennet

Elan Saaremaal ja siin ei ole vajalike kogemustega spetsialisti.
Olen diagnoositud bipolaarne al 2009.
Soovime peagi last planeerida, aga kuna mul on risk suurem raseduse ajal vōi peale rasedust episoodi osas, tahame leida tugevat ja toetavat spetsialisti .

Kas teate soovitada kedagi?
Ùtlen ka ära, et pooldan ravimitevaba lähenemist ja olen pōhjalikult muutnud nii eluviise kui toidulauda, et valmistuda tänasel kujul ravimitest loobumisest ja hoida tasakaalu muudmoodi. Ent kui raseduse kulgedes peaks ilmnema vajadus ravi järele, ei taha lapse tervist ōhtu seada ja olen valmis siiski ravimeid appi vōtma.

Ma ei ole olnud selle 13 aasta jooksul koguaeg ravi peal ja seda enam olen saanud kinnitust, et saab püsida terve, aga siiski ranget režiimi järgides.
Praegu olen olnud peaaegu 14 kuud liitiiumil. Varem antud abilifyd ja varem ka orfirili. Liitiumi on praegu 300+600 mg pàevas.

Tànan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimid on head, ravimi annust korrigeerite vajadusel koos psühhiaatriga. Bipolaarsus käib teatud rütmiga ja kui olete kalendrisse märkmeid teinud, siis on pilt selgem - mis faas olemas ja mis tulemas.
Tervislikud eluviisid on mõlema faasi puhul vajalikud - seega uurida rahustavaid võtteid ja neid juba pehmelt rakendada ning uurida mureaugu-depressiooni kõrvaldamise võtteid.
Seega vt varasemaid. vt minu raamatus "Ennet psühhiaater" 2021 toodud mõtteid, harjutusi, printsiipe.
Ikkagi koostöö praeguse psühhiaatriga - tema ju tunneb teid aastaid.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet