Tagasilöök ärevushäiretes 23.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen tänaseks kasutanud antidepressanti Asentra 50mg peaaegu aasta(dets saab aasta täis). Tundsin ennast vàga hästi, olin juba mõelnud vaikselt ravimitest loobuda, kuni nûûd, kui umbes 5 pàeva tagasi hakkas minus uuesti ärevus pead tõstma. Higistamine, värinad kogu kehas, halb enesetunne, ärevus jne. Millest võib olla selline tagasilangus tingitud? Kas peaksin annust suurendama või hoopiski ravimit vahetama? Mainin ära, et tegelesin ka aktiivselt spordiga, ei jäänud lootma nö ainult tablettidele.
Oleksin vastuse eest tänulik!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke Enneti palve (vt otsinguga ) esimest sammu päeval ja kindlast AD võtmise järgselt.
Kui nii olete kuu-poolteist teinud, siis hakkate AD annust vähendama, Palvet teete ikka edasi. Organis saab ravi toime ka siis, kui ravimi annus järjest väheneb.
Ivan Pavlov andis kutsale liha ja pane lambi põlema: liha-lamp, liha-lamp. Kuu-poolteist hiljem Pavlov koerale liha ei andnud, süütas lambi ja koeral ila jooksis, nagu oleks saanud liha. See on kuulus Pavlovi tingitud refleks.
Meie: ravim - Palve-harjutus, ravim-palve...Kuu-poolteist hiljem AD enam ei võta, aga Palve-harjutust tehes organism reageerib, nagu oleks saanud AD-d. Harjutuse enda toime jääb ka alles.
See on Pavlov-Enneti tekitatud refleks (ehk tingitus).
Kui selle tingitusega hakkama olete saanud, siis pange sellele ena nimi.

Muud ja varem tehtud kaunid tegemised las jäävad.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet