Suur eeldus või tunne infarktile, peale kanepi suitsetamist 21.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, olen 16-aastane noormees, kes on regulaarselt aasta või kaks suitsetanud kanepit, pole olnud ühtegi probleemi või muret, kuni selle aasta sügiseni. Septembris kord kui olin jälle tundnud tahet et teha sõbraga kanepit, juhtus midagi minu jaoks õudsat ja imeliku. Mõju oli kestnud juba ca pool h, kui ühtäkki tunnen kõrvus “pinisemist” ja siis see läks nagu üle, kuid 5 min hiljem see tuleb tagasi ja läheb valjemaks ja kõvemaks. Samuti tunnen oma kas siis ajus või kehas suuri vibratsioone. Tekib tunne nagu oleks tööl kuskil tuumajaamas või ehitusel kus maa väriseb. Vibratsioon läheb tugevamaks ja valjemaks ja süda peksab tugevamini ja tugevamini. On tunne nagu süda hakkaks mingi hetk seiskuma või veri lõpetas korrapärase voolamise või midagi sellist. Ütlen sõbrale ka seda nii hasti kui suutsin. Vahepeal sain seda vibratsiooni kontrollida tänu sellele et panin nina kinni ja puhusin nina kaudu valja kuid lopuks see laks aina tugevamks ja tugevamaks, kuni mingi hetk hakkas see vaibuma ja suutsin magama jaada. Järgmine hommik oli kõik enam-vahem okei. Olin segaduses, kurb ja mures. Läks aega mööda ei teadnud milles võib probleem olla uurisin googledasin, sõber ütles et mul võib olla “tinnitus” kuid ei tea mida uskuda.

Pärast ma tegin edasi kanepit, kuid midagi ei juhtunud seega mure oli kadunud, kuid 2 nadalat tagasi tehes uuesti, tuli see tagasi kui olime sõbra juures ja tegime päris palju seda, siis tekkis see sama reaktsioon ainult veelgi intensiivsem niiet olin nii lähedal et kutsuda endale kiirabi vms kuid uskusin et laheb üle. Algul üle ei läinud, kuulsin endiset suuri vibratsioone ja süda tuksus vaga kiirelt ja samuti väga tugevalt. Mõistsin, et pean end maha rahustama seega jõin vett, panin külma veelapi lauba peale, võtsin aspiriini ja närisin piprateru(aitab tulla kanepimõjust maha). Pidin olema kehaga õiges positsioonis, et vibratsioon ei oleks nii tugev ja vali. Läks ~20min mööda ent näe imet läkski paremaks.

Irooniliset või mitte ma jäin edasi tegema ja tegin 2-3korda veel mil ei juhtunud midagi, kuid eile kui ma uuesti tegin, rullisin ma endale suurema jointi, sest mul oli tüdruksõbraga vaike tüli üleeile ja ei suutnud mõteid sellest lahti saada. Seega peale tegemist oli algul kõik okei, kuniks oli umb poolteist h mooda lainud ja tunnen kuidas see hakkab vaikselt tagasi tulema. Seekord märkasin, et käed hakkasid värisema. Pärast 10min oma voodisse jõudes oli olukord tugevamaks läinud ja süda peksis kiirelt ja tugevalt. Jõin vett, suutsin vetsu käia ja tagasi tulla, mõju ei katkenud ja läks tugevamaks ja tugevamaks. Üritasin hingamisharjutsi teha jõin vett yritasin rahustada end, vibrstsioonid kõrvades läksid tugevamaks ja südametöö kiiremaks ja valjemaks. Tundsin kõike vibratsioone valjult ja tugevalt, samuti oli väike pinin korvades. Vahepeal oli tunne nagu süda oleks vahetanud takti. Hetkel mil katsusin süda ja tundsin kui tugevalt see realselt lööb helistasin tüdrukule ja raakisin murest ja ütlesin, et ta magama ei jaaks ja oleks minuga kõnes(kell oli 5hommikul). Olin talle eelnveatest kordadest ka rääkinud. Ütlesin talle et kui mul läheb väga halvaks siis helista kiirabisse.
Kui rinnavalust rääkida siis see oli pigem nõrgem kui üldse oli. Jutu juurde tagasi tulles, vibratsioonid läksid tugevamaks. Seekord värisesin ülekeha päris ekstreemselt. Oli tunne nagu süda oleks vahepeal takti muutnud, ent lõpuks suutsin oige hingamise leida ja magama jaada.

Igakord kui see on juhtunud olen kartnud saada infarkti vms. Ei usu, et tegu on paanikahooga, ent eitea. Arvan, et peaksin akki käima südame uuringutel või ajuuuringutel. Vereproove olen palju hiljuti teinud ja nendega on kõik ok. Muretsema panevad just need mega valjud vibratsioonid mis on justkui ebainimlikud inimesele tundmiseks.Praegu kui ma kainelt kirjutan(päev pärast seda situatsiooni) tunnen hastihasti nõrgalt neid värinaid, vibratsioone või sagedusi. Samuti peaks lisama et on ka olnud periood kus ma mitu nadalat ei teinud ja üks öö magades tuli see nõrgalt tagasi.

Tahaks teada millega võib olla tegu ja kuhu arsti poole pöörduda niiet vanemad teada ei saaks ja koigepealt saaks ise uurida. Kardan, et võib-olla mingi haigusega, mille kanep võib välja tuua.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kanep ja kehalised meelepetted, kanep ja psüühilised häired, mis võivad jääda kestvaks ja enam ei taandu.
Tark inimene (noormees) ei astu reha otsa korduvalt, kanepireha otsa. Kas oled tark? Kelle või mille peale sa loodad.
Saad isegi aru, et kanep saab sinu kehast ja psüühikast hästi jagu. Nii need häired tulevad.
Jah - kanep toob need kehalised ja psüühilised häired esile, mis muidu oleksid ilmumata jäänud.

Tahaks teada millega võib olla tegu ja kuhu arsti poole pöörduda niiet vanemad teada ei saaks ja koigepealt saaks ise uurida. Kardan, et võib-olla mingi haigusega, mille kanep võib välja tuua.

Tegu on kanepi tarvitamisega, käesolevalt noormehega, kes ei saa oma rumalustest aru.
Kas Lapsevanemad selleks sind siia Ilmaruumi tõid, et sa kanepi tarvitamisega end ise invaliidiks teed.
Kanepile jt psühhoaktiivsetele ainetele - ei.
Vanematele ikkagi rääkida ja siis üheskoos leiate õiged järgmised sammud, tegemised.
Tervislikke eluviise soovides,
Jüri O.-M. Ennet