alkoholivastased tabletid 06.09.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kas on tablette olemas alkoholisõltuvuse raviks

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks - enda kindel soov ja tahtmine. Eesmärk olgu täielik karskus, mõõdukaks jääda ei ole praktiliselt võimalik.
Teiseks - üldine tervislik seisukord: kehalised häired, psüühikahäired, . Need tuleb käsile võtta ja end tervendada, siis alkoholi ei ole vaja nö pingete maandamiseks. Ravimi kirjutab vajadusel arst.
Kolmandaks - sotsiaalsed probleemid tööl ja kodus. Siin tabletid ei aita, aitab enda muutmine.
Neljandaks -vajaliku tableti kirjutab vajadusel psühhiaater. arstirohi on 1/10, muud tegemised 9/10 tähtsusega.
Tabletid ei tee terveks, uus eluviis teeb asjad korda.
Jüri O.-M. Ennet