Hooti vägivaldne mees, alkoholi mured 23.08.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu abikaasa on hooti vägivaldne. See lööb välja üldiselt kui ta on purjus. Viimane juhtum oli nüüd vähem kui nädal tagasi. Kui tähistasime pulmaastapäeva spas. Ta oli nagu aru saan päev varem leidnud minu kotist väidetavalt kellegi meesterahva numbri ja arvas, et petsin teda. Hiljem ise ütles, et selle peale oli mu kleidid üle vaadanud ja oli näinud mingeid plekke ühel kleidil ja ta oli seda ketrama hakanud oma peas. Esialgu mille midagi ei öelnud selle kohta. Spas jõi ta end ruttu purju ja hotellitoas tuli mulle kallale, hullemini kui varem. Lohistas juukseid pidi ja lõi jalaga kõhtu.
Seekord andsin politseisse sisse avalduse ja alustati kriminaalmenetlust. Kutsun talle tihti politseid kui ta purjus peaga hakkab karjuma ja ähvardama. Varem on ta korduvalt kallale tulnud haigusena. Ta hakkab üsna arusaamatut juttu rääkima ja mind kahtlustama asjades mida pole olnudki.
Ta kunagi tegi alkoholi vastase süsti ja siis oli 1.5 aastat kaine.
Lisaks tarvitab ta 2 aastat juba peaaegu igapäevaselt kanepit. Ilma selleta on ta väga tujutu ja ei taha eriti rääkidagi.
Olin valmis ta maha jätma ja viskasin kodust välja.
Nüüd on ta aga kaine ja vabandab ning palub võimalust. Olen otsustanud, et elame mõnda aega eraldi ehk ta on oma ema kodus. Ja ma suhtlen temaga aga ta lubas otsida abi.
Sain ta nõusse minema vägivallast loobumise grupi teraapiasse. Ning ta on nõus panema ka ampulli.
Kas on üldse võimalik, et ta muutub? Või olen lihtsalt sinisilmne? Mida veel teha, et teda aidata ja kuidas võiksin käituda ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krooniline alkoholism - põhitunnuseks on kõigil
a) vägivaldus (kõigis oma 1000. variandis ja
b) armukadedus.
Miinimum kuus kuud elage lahus ja tema tegusegu oma kehalise ja vaimse tervisega ja Kainelt. Igapäevaselt karskuse rada edendades.
Kui tulevad jutud, et ilm oli halb ja tööl oli koosolek ja auto vajas kontrollimist ning ülemusel oli tähtpäev ...jne
Tuhat põhjust, et ei saanud tervist tugevdada, ei saanud kanepit kasutamata ... Hüvasti, Ronaldo.
Psühholoog ei tee terveks, ise peab mees ikkagi mees olema. Ampull ei tee terveks - on vaid abimeheks - terveks teeb igamees (kui ta ikkagi Mees on) ikkagi ise.
Kui kanepisuits ikkagi tähtsam-kallim on kui kui elukaaslane, siis ... kiire lõppmäng, suhe lõpetada. Ja nii talle ka öelda.
Veelkord - jutt ei aita, aitavad tead, vähemalt poole aasta teod ning siis saab midagi juba järgnevalt otsustada.
Jüri O.-M. Ennet