Hirm jääda magama 18.07.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, peale sada kui minu laste isaga( mehega kellega koos veetsin pea 29 aastat oleks olnud 23.12.21) juhtus õnnetus, auto sõitis ülekäigu rajal otsa, tema jalgrattadl pea ohutussaarel. Viidi kopteril Perhi, peale seda kui samal õhtul õnnestus teda näha ja külastada tundus kõik korras olevat(Peale jalaluu lahtise murru ja mõningate näol olevate õmblust ning selja alu) siis peale mitmeid õhtuseid ja öiseid telefoni kõnesid mehega jäi hommikune kõne kell 07.57 viimaseks vestluseks temaga(andis teada, et läheb kohe diafragma opile, pärast seda räägime- mida enam kunagi ei juhtunud) 06.07.21 võeti ära kunstlik hingamine, (sai vahepeal ka dialüüsi) hingas ise, suhtles kella 09 hommikul, kuna olin just uuesti tööle läinud ei saanud kohe tormata, alles õhtul, kui kell. 18 haiglasse jõudsin oli uus kunstlik kooma koos dialüüsiga. Soovitad tulla homme, kui hommikul sõitsin bussiga Tallinna poole, helistati intensiivistub... Alates 26.06.21 olen rahustite ja vahel ka alkoholile (rahustid kogu aeg tekitavad sõltuvust-arsti öeldud) suutnud vanelduva eduga magada igas ööpäevas magada nii 30-40 minutit enamuse ajast kuid ka 2 ööd 4-5 tundi. Õhtuti ei julge jääda magama, silm läheb kinni ja koheselt lahti, kardan mis lastega võib juhtuda, mida keegi võib öelda- kardan kõiki segada jaüldse kõike. Andge nõu mida teha, ma tahaks veel oma 6 lapsele olla ema ja lapselastele vanaema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mure suur, tavaliselt soovitakse siis keegi süüdlane leida ja süüdistatakse ka sajas surmapatus ka ennast. Süüdistada ei ennast ega teisi ei maksa.
Rahusteid (ka Xanax) suurte pingete-murekoorma puhul - ikka lühiaegselt kasutada. Alkohol - vahest sekka nö sümboolne 1/3 pokaali.
Õhtul soojad joogid, hea on mõni rahustav ravitee.
Apteegi vabamüügist saadaval Melatoniin - hea und soodustav ja organismiomane vahend.
Kui suguseltsis-lähedaste hulgas inimesi, et saaks veidi endale puhkehetki võimaldada.
Une-eelne rituaal ja eestpalve: esimene laps - sooni sulle rahulikku ja kosutavat und; teine.. jne Kümmekond lähedast ja neile soovida. Jalutuskäigud lastega...
Tunda rahulolu sellest, mis olemas - seda ju väga palju - Lähedased, Lapsed, Lapselapsed.
Ennast mitte süüdistada, lähedasi eestpalve printsiibil kiita.
...Olemas - seda ju väga palju.
Jüri O.-M. Ennet