Depressioon ja armastus 21.05.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Lugu järgmine, et naisel on depresioon ja on muutunud väga tõrjuvaks, ärritub kergesti jne. Me oleme koos olnud peaaegu 8 aastat ja sellest poolteist abielus. Ka on meil 6aastane ja 2aastane laps. Paar nädalat tagasi tegime veel ühiseid plaane puhkasime koos jne, nüüd naine tahab lahutust. Ta väidab, et ei armasta mind enam, tahab üksi iseendaga tegeleda ega taha mind enda kõrvale. Ükskõik, mida ma luban, teda aidata või koos sellest välja tulla vms, ta pole nõus. Tahab vabadust. Kas sellises on mõtet pöörduda kuskile abi saamiseks või kui naine endas nii kindel, tuleks lasta sel minna?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusel elage paar kuud lahus ja rahus. Aeg see annab (kui on anda) kõik tagasi. Aga andke aega kuu-poolteist.
Küsige, et kuidas saate Laste aspektis neid toetada.
Igasugused manipuleerimised, survestamised, haletsemised, süüdistamised jms - Unustage ära, need teevad teie suhte veelgi kehvemaks.
Kannatlikkust ja heasoovlikkust soovides

Jüri O.-M. Ennet