Ampulli paigaldamine 04.05.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere .

Mul on mure ema pärast , kes on alkohoolik . Viimasel ajal on asi juba kontrollimatuks muutunud . vahest suudab üks kuni kaks nädalat kainena püsida aga kui jooma kukub võib asi venida lausa paarikuuseks tsükliks . Koguaeg ütleb saab ise hakkama joomisest loobumisega aga ta ei saa sellega hakkama ja on ise ka seda tunnistanud . asi on juba nii hulluks läinud et naabrid kaebavad ühistule et joomad käivad ja on juba kirjaliku kirja saatnud kui joomised ei lõppe siis minnakse kohtusse välja et nende kodu ära võõrandada , tänu sellele on nüüd natukene hakanud aru saama et nii edasi minna ei saa ja ta ise oli nõus ampulli paigaldamisega . Sooviks väga abi kuidas edasi minna , ema ise soovib ampulli paigaldust kuna ta ise tunnistas et ta muud moodi viina veast lahti ei saa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinnas on Wismari Haigla ja seal on hea kvalifikatsiooniga narkoloogid. Sinna minna: vestlevad, diagnoosivad, pakuvad välja optimaalse ravi ja aitavad ravi ellu rakendamisel.
On ka AA liikumine ja sellegi kohta info sealt.
ja veel - perearstiga koostöö, et murenenud kehalist-neuroloogilist tervist parandada.
Ka õlu on alkohol ja ka õllele ei, kangetele jookidele loomulikult ei. Ei tilkagi.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Jüri O.-M. Ennet