Millest selline käitumine ja ainult kahe inimese puhul 04.12.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline lugu, et on paar inimest kellega suhtlen teisiti, kui teiste inimestega. Nende kahe inimesega suhtlen ma vaenulikult, ärritunult, tõstan häält, olen irooniline, mõnitan, sõiman, kui rumalad, lollid ja saamatud nad on. Kusjuures olen ise tõsiselt ärritatud. Nagu ei taluks neid absoluutselt. Mõnikord lõpeb asi sellega, et viskan lihtsalt välja uksest. teinekord on nii, et tuleb see puhang, mis siin eelnevalt kirjeldasin, iroonia, mõnitamine sõim jne. ja siis jään äkki vait, mingiks ajaks. Igakord ei lõpe need kohtumised välja viskamisega.
Millest minu poolt selline käitumine, kas on sellisele käitumisele mingi seletus

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimsuhted kahepoolsed, seega vaja koostöös selle/nende inimestega leida põhjus.
Vahel seda põhjustab alkoholilembeline inimene, vahel lähedane (laps jt) - unustame ära, et ta ei ole enam alaealine jne.
Kõik rahustavad tegemised tulevad kasuks: rahustav tee (apteegi vabamüügist), jalutuskäigud,
korralik-piisav uni jne
vt varasemaid, leia endale sobilik ja harjuta.
Jüri O.-M. Ennet