Tikid ja obsessiivne kompulsiivne häire 29.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure,viimasel ajal on tekkinud mingisugune häire seoses jalgadega,pingutan jalalihaseid sirgeks valuni välja teatud arv kordi ja ei suuda seda tegevust lõpetada,miski mu peas sunnib seda tegema,olen üritanud mõtteid eemale saada ja seda tegevust mitte korrata aga ma ei suuda oma mõtteid kontrollida,asi on nii hulluks läinud,et jalad on põletikus,ei suuda seista korralikult ja pidevalt valutavad?mis on sellele parim lahendus,kardan et edasi nii jätkates,läheb asi väga kurvaks,mul on varem diagnoositud Obssessiivne kompulsiivne häire nooremas heas aga nüüd on asi väga hulluks läinud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Soojad jalavannid - v.hea toime Ca 5-6 minutit. Valada sooja vett juurde, et jahe ei oleks.
2) Apteegist Mg sisaldavaid tablette ja/või Borjomi mineraalvesi.
3) Selili voodis või võimlemismatil/vaibal - jalgade situtamne; alul ükshaaval, paari päeva möödudes juba mõlemad jalad korraga. 6-7 siputust ja jalad alla, nii ca 7 - 10 korda. Mõnusa enesetundega, rahulikult, rahustavalt.
4) Psüühikat rahustavad võtted: rahustav kuum jook jne (vt varasemad).
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet