Ärevus, stress 31.10.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23 aastane noormees. Mureks on ärevus, stress ja sellega kaasnenud kaebused milleks on pidev muretsemine ja meenutamine ebameeldivaid olukordi, peas pidevalt pinge tunne ja nagu uimane oleks ka olla. Uneprobleemid poolunes ilmuvad erinevad seosetud pildid ja ebamäärased mõtted. Pidev muretsemine tervise pärast jms veel. Ärevuse pealt algasid kaebused umbes 4 kuud tagasi kui oli pidev stress ja peretülid jms muud mured veel. Hirmu tekitavad teemad mis tavalisele inimesele täiesti teemakohased. Olen olnud pool elust ülemõtleja samuti

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Töö- ja puhkependel liikugu sama amplituudiga ehk puhkuse arvelt ei võta.
2) Mõõdukas kehaline aktiivsus maandab pingeid ja annab psüühikale rahunemist.
3) Tegemisteplaan olgu reaalne - kõike korraga ei saa ja ei suuda ja ka ei tohi. Samm-sammult eesmärgile minna!
4) Psühhoregulatsioon - vt varasemaid soovitusi.
5) Apteegi vabamüügist rahustavat teed ja uneteed.
6) Tunda rõõme sellest, mis olemas! Seda ju üüratult palju.
Päevik.
vt varasemaid.
Jüri O.-M. Ennet