Kas koos fluoksetiiniga tohib võtta xanaxit? 07.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on tekkinud seoses pingelise tööõhkkonna ja üleminekueast tingitud muutustega tugevad ärevushäired ja ilmselt ka depressioon (perearsti hinnang). Kõigepealt hakkasin võtma fluoksetiini (viies päev) ja täna kirjutas perearst juurde ka xanaxit. Ravimi infolehelt lugesin, et neid justkui ei soovitata koos võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Xanax on sümptomaatiline ravim, Antidepressant on põhjussuunal toimiv ravim. Vajalik on õige ravim ja õige annus - kõrvaltoimeid vaja ei ole.
Ravimi tähtsus - 1/10, harjutused - 9/10.
Xanax - võtta nagu kiirabivahendit,
AD võtmine on vastavalt raviskeemile.
Põhimõtteliselt võib koos võtta kui sellel hetkel nagu kiirabirohtu vaja on!
Jüri O.-M. Ennet