Pearinglus 23.08.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt olen ma kuu aega märganud, et kui ma ringi liigun käib pea ringi, kui vaatan korra taha ja uuesti ette siis vaatepilt käib vasakule ja paremale.
Tekib täpselt selline tunne nagu oleks palavik, aga kraadises on temperatuur täiesti normaalne.
Oskaksite ehk nõu anda kuhu ma peaksin pöörduma või millest see võib olla tingitud?
Kuna mul on depressioon siis ehk on see sellest? Üle mõtlemine või stress?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism on tervik ja kõik mõjutab kõike - ka stress, depressioon, palavik.
keha (pea)asendi kiired muutused võivad anda selliseid kaebusi.
Mida teha?
1) Ravida ja kõrvaldada praegu esinev depressioo-stress ja ka palavik (miks palavik?).
2) Ortostaatilised (pea-kehaasendi muutused) harjutused treenivad vestibulaar-aparaati. Harjutused seega: Ringutus-sirutus (pea üleval) , painutus-lõõgastus (pea all) ja lähteasendisse e püsti. Nüüd keha-pea pöörded vasemale kolm jõnksutamist (vaatamist üle vasema õla), siis kolm jõnksatus paremale (kolm vaatamist üle parema õla). Sellist harjutust teha tunde järgi mitmeid kordi päevas.
3) Õige puhkerežiim (töö- ja puhkerežiim) olgu esikohal.
4) Mõõdukas kehaline aktiivsus.
5) Perearsti jutule - madal vererõhk või siin pearinglustes osaline olla. Perearst mõõdab ja ütleb oma arvamuse. Sealt hargneb edaspidine asjade kulg. Noorte seda sageli ja see on kõrvaldatav.
Rõõmsameelset harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet