Pregabaliin ja toime mälule 15.04.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kas ja kuivõrd olete teie oma arstipraktikas täheldanud gabapentinoidide, täpsemalt pregabaliini mõju lühi- ja pikajalisele mälule? Uurides välismaailmast teema, selgus, et mõningad teadusartiklid on seda meelt, et mõju on pigem lühiajalisele mälule negatiivne, samas lõplikku seisukohta pole.

Parimat

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühilisi funktsioone palju ja mälu (mälul ka mitmeid komponente: lühi, kaug, protseduuriline, semantiline, episoodiline, priming) ka oluline.
Mis on põhiprobleem, miks arst selle ravimi kirjutas: epilepsia, valusündroomid, ärevus...Miks?
Sellel ravimil on psüühikat pidurdavaid toimeid, koos teiste ravimitega võib olla ka meeleolu kõrgendavaid omadusi.
Milliseid ravimeid veel võtate?
Kõik aju-psüühikat pidurdava toimega ravimid või psüühikaseisundid pidurdavad ka mälu.
Mis on põhiline põhjus, algprobleem?
Depressioon pärsib mälu, üleväsimus, aju verevarustuse häired jne jne .
Koos töö raviarstiga js siis leiate vajalikud ravimid, ravimi annused ja muud soovitused.
Minu ravimise prontsiip: Ravim on suurusjärgus 1/10 võimalikust, 9/10 on harjutused, eluviisi muutus, enda keha ja psüühika tugevdamine, õige töö- ja puhkerežiim.

parimate soovidega,
Jüri O.-M. Enne